3.2. A közösképviselő (társasházkezelő) köteles a közgyűlés határozatairól és a határozatok vég-rehajtásáról nyilvántartást (a továbbiakban: Közgyűlési Határozatok Könyve) vezetni.
A Közgyűlési Határozatok Könyve – évenkénti bontásban – a hitelesített közgyűlési jegyző-könyv alapján tartalmazza:
a.) a közgyűlés időpontját, a határozatképesség arányát
b.) a megszavazott határozatok szó szerinti szövegét és a szavazáskor jelen lévő tulajdonostársak, illetőleg a tulajdonostárs által meghatalmazott személy nevét, és a tulajdoni hányad szerint leadott szavazatokat igen, nem, tartózkodott bontásban,
c.) a közgyűlési határozatok végrehajtásának módját és időpontját,
d.) a közgyűlési határozatok végrehatásának elmaradása esetén ennek indokát.
Ha a közösség a határozatot írásban hozza meg, a 3.2. pont második bekezdésének a) és b) pontjaiban említett adatokat az írásbeli szavazás alapján, értelemszerűen kell feltüntetni.
3.3. A közösképviselő (társasházkezelő) a külön tulajdont érint tulajdonosváltozás esetén a szerző-dő felek kérésére, részükre – köteles a Közgyűlési Határozatok Könyvét, illetőleg az elidege-nítéssel érintett ingatlanra vonatkozó határozatokat bemutatni.
A Közgyűlési Határozatok Könyvébe bármely tulajdonostárs betekinthet és a határozatokról – a másolási költség megfizetésével – másolatot kérhet.
3.4. A közösképviselő (társasházkezelő) a külön tulajdont érintő tulajdonosváltozás esetén – a tu-lajdonostárs kérésére – köteles írásbeli nyilatkozatot adni a közösköltség-tartozásról. Ha tarto-zás áll fenn, a nyilatkozatban a hátralék összegét is meg kell jelölni. Az írásbeli nyilatkozat tartalmáért fennálló felelősségre a Ptk. szabályai az irányadóak.
A tulajdonostársnak az ingatlan per-, teher- és igénymentességéről tett szavatossági nyilatko-zata a közösköltség-tartozás alól történő mentesség szavatolására kiterjed akkor is, ha a szer-ződés megkötése során a tartozás fennállásának kérdésében nem kéri a közösképviselő (tár-sasházkezelő), a Thtv-ben meghatározott nyilatkozatának megadását.
3.5. A közösképviselő (társasházkezelő) a számviteli szabályok szerint évenként költségvetési javaslatot készít, amely tartalmazza:
a.) a közös tulajdonnal kapcsolatos várható bevételeket és kiadásokat költség-nemenként,
b.) tervezett üzemeltetési, karbantartási és felújítási munkákat, valamint
c.) a közösköltséghez való hozzájárulás összegét – a tulajdonostársak nevének feltüntetésével -, a külön tulajdonban lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek szerinti bontásban.
3.6. A számviteli szabályok szerinti könyvvezetés és beszámoló alapján a közösképviselő (tár-sasházkezelő) éves elszámolása tartalmazza:
a) a tervezett és tényleges kiadásokat költség-nemenként és a közösköltség megosztásának jelen szabályzatban megállapított szabálya szerinti bontásban, ezen belül az üzemeltetési kiadáso-kat, valamint a karbantartásokat és a felújításokat az elvégzett munkák részletezésében,
b) a tervezett és tényleges bevételeket források szerint, ideértve a közösség javára még nem tel-jesített – lejárt – követelések részletezését és a behajtás érdekében megtett intézkedéseket is
c) az a-b) pont különbségének záróegyenlegét a pénzkészletek kezelési helye szerint részletezve,
d) a közösség tulajdonát képező vagyontárgyak tárgyi eszköz leltárát,
e) a tárgyévhez tarozó, a közösség egészét terhelő kötelezettségeket, továbbá
f) a közösköltségekhez való hozzájárulás előírását és teljesítését – a tulajdonostársak nevének feltüntetésével -, a külön tulajdonban lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek szerinti bontásban.
A közösképviselő (társasházkezelő) – ha a közgyűlés e megbízatása alól felmenti – köteles az új közösképviselő (társasházkezelő) részére a megválasztásától számított harminc napon belül írásbeli jegyzőkönyv alapján, a társasházra vonatkozó összes iratot, az erről szóló teljességi nyilatkozattal együtt, átadni.
3.7. Nem lehet közösképviselő, illetőleg nem láthat el társasház-kezelői tevékenységet:
a) akit bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen szabadságvesztés-büntetésre ítéltek, amíg a büntetett előélethez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól nem mentesült,
b) akit ilyen tevékenységtől jogerős bírói ítélettel eltiltottak, az eltiltó ítélet hatálya alatt,
c) az a természetes személy vagy gazdálkodó szervezet, aki, illetőleg amely ilyen tevékenysé-gével összefüggően keletkezett, jogerősen megállapított fizetési kötelezettségének nem tett eleget,
d) az, aki a gazdasági társaságokról szóló törvény alapján vezető tisztségviselő nem lehet.
A közösképviselő, illetőleg az egyéni vállalkozó – ha a közgyűlés így határozott – köteles a részére kiállított hatósági erkölcsi bizonyítványt, illetőleg a közösképviselet ellátásával, a tár-sasházkezelői tevékenység végzésével kapcsolatos nemleges köztartozásról, valamint a szék-helye vagy lakóhelye szerint illetékes első fokú bíróságtól a végrehajtásra átadott tartozás a-lóli mentességről szóló igazolásokat a közgyűlés határozatában megjelölt határidőig beszerez-ni, és azt a közgyűlés határozata alapján ezzel megbízott személy részére bemutatni.
A gazdasági társaság vezetője a részére kiállított hatósági erkölcsi bizonyítványt, illetőleg a gazdasági társaság képviselője a gazdasági társaság részére kiállított nemleges köztartozásról szóló igazolásokat – a közgyűlés második bekezdésében említett határozatának megfelelően – köteles beszerezni és bemutatni.
A közösképviselővel (társasházkezelővel) szemben nem állhat fenn a Khtv. 49.§-ában foglalt kizáró ok, illetve nem lehet a számvizsgáló bizottság tagja vagy ezek közeli hozzátartozója.
3.8. A közösképviselő (társasházkezelő) jogosult a közösség képviseletének ellátására a bíróság és más hatóság előtt is. E jogkörének korlátozása harmadik személlyel szemben hatálytalan.
3.9. A közgyűlés ellenkező döntéséig a közösképviselő (társasházkezelő) a társasház bankszámlái feletti rendelkezési jogot önállóan gyakorolja.
4. Számvizsgáló bizottság
4.1. A számvizsgáló bizottság legalább 2 tagból áll, akik maguk közül választják meg az elnököt. A számvizsgáló bizottság jogkörében eljárva:
a) bármikor ellenőrizheti a közösképviselő (társasházkezelő) ügyintézését, havonként ellenőrzi a közösség pénzforgalmát,
b) véleményezi a közgyűlés elé terjesztett javaslatokat, így különösen a költségvetést és az el-számolást, valamint a 250.000,-Ft, azaz Kétszázötvenezer Forint értékhatár felett a bemutatott számlákat,
c) javaslatot tesz a közösképviselő (társasházkezelő) díjazására,
d) összehívja a közgyűlést, ha a közösképviselő (társasházkezelő) az erre vonatkozó kötelessé-gének nem tesz eleget.
A bizottság elnöke és tagjai tekintetében a közösképviselőre (társasházkezelő) vonatkozó 2.7. pont rendelkezései az irányadók.
A számvizsgáló bizottság döntéseit szótöbbséggel hozza meg
V. BANKSZÁMLA FELETTI RENDELÉKEZÉSI JOG
A közgyűlés felhatalmazza a közösképviselőt (társasházkezelőt), hogy a Társasház bankszám-lája feletti rendelkezési jogot önálló aláíróként gyakorolja, oly formában, hogy:
VI. EGYÉB RENDELKEZÉSEK
1. Jelen Szervezeti és Működési Szabályzatot a Társasház tulajdonostársaiból álló közgyűlés állapította meg az összes tulajdoni hányad alapján számított egyszerű szótöbbségű határoza-tával, módosítására is ezt a rendelkezést kell alkalmazni. A szabályzat az ingatlan-nyilvántar-tási iratok részét képezi.
2. A Szervezeti és Működési Szabályzat rendelkezései a Társasház mindenkori tulajdonosaira kiterjednek.
3. Jelen szervezeti működési szabályzatban nem szabályozott kérdésekben a Thtv. és a Ptk., to-vábbá a társasház Alapító Okiratának rendelkezéseit kell alkalmazni.
4. A társasház Házirendje jelen Szervezeti és Működési Szabályzat 1. számú mellékletét képezi.
5. Jelen Szervezeti és Működési Szabályzat a Társasház Alapító Okiratának mellékletét képezi.
A tulajdonostársak jelen Szervezeti és Működési Szabályzat elkészítésére és ellenjegyzésére, valamint a Szombathelyi Körzeti Földhivatalnál történő eljárásra meghatalmazzák
Dr. Hende Gábor Ügyvédet.
Szombathely, 2013. május 25.
levezető elnök(közös képviselő) SZVB elnök
Bánhegyi Attila Ruff Miklósné
hitelesítő hitelesítő
Horváth Tamás Palkó Zoltán